GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 9963292
*
nr 996 3292
Vas
Keramik, höjd: 30 cm
Kondition: nagg
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 november 2015
kl 19:48:37
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/11 18:46:59
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15
-
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Aktuellt bud: 16.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:01
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:12
-
9369 Miniatyrvas
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:51
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:13
-
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
3 juni kl 19:54
*
Vas
Kondition: nagg
nr 996 3292
Vas
Keramik, höjd: 30 cm
Kondition: nagg
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 november 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/11 18:46:59 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
9005 Bestick
55 delar, Vasa, nysilver, 12 matknivar, 12 efterrä..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 18:15 -
2004 Bestickuppsätt..
87 delar, silver, Vasa. Längd: 11-26. Vikt: 2750g ..//
Aktuellt bud: 16.500 kr
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:01 -
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:12
-
9369 Miniatyrvas
Wilhelm KÃ¥ge (1889-1960), Sverige. Argenta, Gustav..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:51 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
imorgon
27 maj kl 19:13 -
3006 Vas
"Mangania", Lillemor Mannerheim (1927-1994), Gefle..//
Auktionen avslutas
om 8 dagar
3 juni kl 19:54